Renovace:Hasičský sbor založen v obci roku 1898.

Renovace

Takto pokračuje druhá fáze renovace vahadlové stříkačky.Celá stříkačka byla Slávkem a Vlastou rozebrána do posledního dílu. Musíme obdivovat její provedení - vše je jednoduché, masivní, ale plně funkční.
Železné a litinové díly velkých rozměrů jsme nechali vyčistit opískováním, menší díly jsme opískovali sami ve vlastnoručně vyrobené pískovačce pro tyto účely. Mosazné a měděné díly jsme čistili chemickou cestou, použili jsme i ultrazvukové čištění a pak jen Míra leštil, leštil, leštil...
Dřevěné části byly také opískovány a teď se budou brousit. Dřevo je výjimečně zachovalé, až na několik míst na kolech, které Slávek vyspraví. Nejzdlouhavější práce, a to je čištění a broušení, nás teď bude plně zaměstnávat po několik týdnů.
Drobné kusy, jako šrouby, matky, různá kování apod. jsme čistili chemicky přípravkem Chelaton II, který odstraní veškerou rez, ale zdravý kov nenapadá. Výsledek byl překvapující, všechny díly jsou jak právě vyrobeny kovářem.