Svet-Stranek.cz
Hasičský sbor založen v obci roku 1898.
SDH Nová Ves u Českých Budějovic

Den dětí 2.6.2012:Hasičský sbor založen v obci roku 1898.

Den dětí 2.6.2012

Dne 2.6.2012 proběhl Den dětí na fotbalovém hřišti v Nové Vsi. Jako každý rok bylo pro děti připraveno mnoho zábavných a sportovních akcí. Jednou z nich bylo i stanoviště SDH Nová Ves, kde děti bez rozdílu věku dostaly za úkol spojit hadici C, nasadit si hasičskou přilbu a pomocí proudnice D, připojené na malé čerpadlo, "uhasit" zlý plamínek Páliveček. Na tabuli s obrázkem plamínku byl malý otvor, za ním postaven dřevěný hranolek, který musely děti tímto otvůrkem proudem vody shodit a tím byly jejich úkoly splněny. Líbilo se nám, s jakou vážností a zapálením se děti snažily vše zvládnout co nejlépe a co nejrychleji. A jako důkaz, že hasičské úkoly splnily (ti nejmenší s naší pomocí), dostaly za odměnu diplom věnovaný naším hasičským sborem. Členů našeho sboru se sešlo mnoho a proto jsme pomáhali i na dalších stanovištích. Den dětí se vydařil, počasí nám přálo a tak si to všichni náramně užili.
návštěvníků stránky
celkem45 829