Svet-Stranek.cz
Hasičský sbor založen v obci roku 1898.
SDH Nová Ves u Českých Budějovic

Zahájení rekonstrukce vahadlové zakoupené v roce 1898:Hasičský sbor založen v obci roku 1898.

Zahájení rekonstrukce vahadlové zakoupené v roce 1898

Dne 17. prosince 2011 jsme zahájili celkovou rekonstrukci naší staré vahadlové hasičské stříkačky, která byla zakoupena nově vzniklému hasičskému sboru v Nové Vsi u Českých Budějovic v roce 1898 za 119 zlatých. Výrobcem byl Rudolf Perner - zvonařství, slévárna kovů a výroba stříkaček v Českých Budějovicích. Dokumentace se, bohužel, nedochovala žádná, protože v roce 1946 byla celá původní výroba přestěhována do Německa. Tím však zatím veškeré stopy končí. Archiv firmy byl nenávratně zničen v poválečné euforii. Teď nás čeká mravenčí práce s vyhledáváním dobových fotografií a možných kontaktů přes pamětníky hasičské slávy, aby stříkačka vypadala přesně jako v době dokončení její výroby a prodeje.
Naštěstí byla dobře chráněna před vlhkem a zvědavci
A budeme nakládat
Naloženo k převozu do dílny
Malé problémy při vykládání, sjezdový můstek nevydržel...
Podrobné zdokumentování
Podrobné zdokumentování
Podrobné zdokumentování
Podrobné zdokumentování
Všechny díly jsou původní
A teď už jen začít...
návštěvníků stránky
celkem45 829